BELGE

Sertifika

Neden EUROLAB
EUROLAB Laboratuvar A.Ş.

Neden EUROLAB?

EUROLAB Laboratuvar A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren kuruluşumuz EUROLAB, ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve kalibrasyon hizmetleri sunarak müşterilerine uygunluk değerlendirme çalışmaları yapan, ülkemizin sayılı laboratuvarlarından biridir. Kuruluşumuz, ürün ve hizmetlerin yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara, belli kriterlere, yöntemlere ve müşteri talep ve beklentilerine uygunluğunu, bir takım test ve analiz sonuçlarına göre tespit etmekte ve belgelendirmektedir.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler tarafından geçekleştirilen araştırma ve geliştirme çalışmaları, bilimsel çalışmalar ve kalite kontrol çalışmaları, ancak test ve muayene işlemleri ile geçerlilik kazanacağından, laboratuvar çalışmalarının önemi tartışılmaz.

Bütün gelişmiş laboratuvarlar gibi kuruluşumuz EUROLAB laboratuvarı da en son teknoloji ürünü makina, ekipman ve cihazlara sahiptir ve güçlü bir teknolojik altyapı ve deneyimli ve eğitimli çalışan kadrosu ile müşterilerine kaliteli, hızlı, doğru ve güvenilir raporlar sunmaktadır.

Burada en önemli nokta, kuruluşumuz EUROLAB laboratuvarının sahip olduğu akreditasyonlardır. Bir üyesi olduğu EUROLAB Laboratuvar A.Ş.’nin sahip olduğu akreditasyonların yanı sıra EUROLAB, merkezi Amerika’da bulunan UAF, United Accreditation Foundation (Birleşik Akreditasyon Vakfı) isimli akreditasyon kuruluşundan ve merkezi Viyana’da bulunan ÖSAS, Österreich Spezial Akkreditierungs Service (Avusturya Özel Akreditasyon Servisi) isimli akreditasyon kuruluşundan, ISO/IEC 17025: 2017 Test ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliği için genel şartlar standardı çerçevesinde akredite olmuştur.

Sadece bu iki güçlü akreditasyon bile, neden EUROLAB laboratuvarı ile çalışmak gerektiğini yeterince açıklamaktadır. Yine de kuruluşumuz EUROLAB laboratuvarının sahip olduğu diğer artılar şu şekilde sıralanabilir:

  • EUROLAB, yüksek kalite standartlarına ulaşma konusunda kararlı ve tutarlı davranmaktadır.

  • Yukarıda sayılan akreditasyon kuruluşlarının denetim ve değerlendirmeleri, EUROLAB’ın gelişmesine katkı sağlamıştır.

  • EUROLAB’da çalışan her biri kendi alanında yetkin, deneyimli ve uzman çalışanların görüş ve deneyimlerini paylaşmak, işletmelerin eksikliklerini belirlemeleri, bilimsel ve teknik gelişmeler hakkında bilgi almaları ve süreçlerini geliştirmeleri bakımından önemli bir fırsattır.

  • EUROLAB çalışanlarının yüksek kalite hedeflerine odaklanmaları ve bunun sorumluluğunu duymaları, laboratuvar hizmetlerinin güvenilirliğini arttırmaktadır.

  • EUROLAB işletmelere, ürün kalitesini geliştirme, maliyetleri düşürme, rekabet gücü kazanma ve güvenilirliklerini kanıtlama gibi bir dizi fayda sağlamaktadır.

BELGELENDİRME SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Öncelikle kuruluşun, standardın zorunlu gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığı ve bir sonraki aşamaya geçilip geçilmeyeceği belirlenlenir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Dökümanların Hazırlanması

Gerekli prosedür ve denetimlerin geliştirilip geliştirilmediği kontrol edilir ve kurumunuzun değerlendirmeye hazırlığı gözden geçirilir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Belgenin Verilmesi

İlk iki aşamada ortaya çıkan bulgular değerlendirilir ve yapılan her türlü düzeltici işlem gözden geçirildikten sonra belge hazırlama işlemine geçilir.Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.