BELGE

Sertifika

Laboratuvar Hizmetleri
EUROLAB Laboratuvar A.Ş.

Laboratuvar Hizmetleri

Günümüzde büyük şirketler kendi bünyeleri içinde laboratuvarlar kurmakta ve büyük ölçüde hız ve hareket kabiliyeti kazanmaktadır. Ancak bir laboratuvar için yatırım yapmak, gelişen teknolojileri günügüne takip etmek, yeni makina ve ekipmanları almak ve kullanmak ve yeni yöntemleri uygulamak kolay işler değildir.

Laboratuvar Hizmetleri

Üstelik bu imkanlara sahip olamayan orta ve küçük boyutlu her sektörden binlerce firma bulunmaktadır.Bu noktada akredite laboratuvarların önemi ortaya çıkmaktadır. Gelişmiş ve akreditasyonu olan laboratuvarlar, her sektörden müşterileri için araştırma, analitik test gereksinimleri ve kalite kontrol taleplerini karşılayacak teknik test uzmanlığına ve imkanlarına sahiptir. Bu laboratuvar hizmetleri aynı zamanda firmalara, performans, verimlilik, maliyet ve kalite avantajları getirmektedir.

Bugün büyük firmalar bile, belli test yeteneklerine sahip olamadıkları ve yüksek maliyetli olduğu için, kurum içi laboratuvar faaliyetlerinden vazgeçmekte ve ihtiyaç duyduğu laboratuvar hizmetlerini dışarıdan almaktadır.

Ayrıca, akredite laboratuvarlar tarafından düzenlenen raporlar dünya genelinde geçerli olduğu için, en başta bu avantajı nedeniyle laboratuvar hizmetleri dışarıdan talep edilmektedir.

Firmalar, bir yandan sermaye yatırımı yapmalarına gerek kalmazken bir yandan da istedikleri anda birinci sınıf analitik uzmanlık ve yeteneklere erişme imkanı bulmaktadır.

Özellikle petrol, kimya, ilaç, gıda, madencilik ve tüketici ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar ve resmi kuruluşlar gerektiği zaman laboratuvar hizmetleri almaktadır.

Kuruluşumuz esas olarak beş ana başlık altında laboratuvar hizmetleri vermektedir:

  • Elektriksel testler: Bu kapsamda verilen başlıca testler şunlardır: aydınlatma armatürleri testleri, aydınlatma ölçümleri, dielektrik dayanım testleri, elektrikli tıbbi cihaz testleri, IP testleri, kablo testleri, kaçak akım testleri, katodik koruma testleri, LVD testleri ve EMC testleri.

  • Endüstriyel testler: Bu kapsamda verilen başlıca testler şunlardır: aks (dingil) testleri, ayakkabı testleri, bal testleri ve analizleri, cam testleri, cam yangına dayanım testleri, çatı ve kompozit testleri, darbe dayanım testleri, deterjan testleri, ekolojik testler ve gübre testleri.

  • Uygunluk testleri: Bu kapsamda verilen başlıca testler şunlardır: atık testleri, bağlantı güvenliği testleri, boyut kontrol testleri, çevre uygunluk testleri, cihaz uygunluk testleri, düşürme testleri, emisyon testleri, hava akış testleri, hava kalitesi testleri ve hava mikrobiyolojisi testleri.

  • Spesifik testler Bu kapsamda verilen başlıca testler şunlardır: ahşap testleri, ambalaj testleri, bebek ürünleri testleri, enerji tasarruf ve verimlilik testleri, enerji testleri, inşaat testleri, ısı dayanım ve geçirgenlik testleri, kırtasiye testleri, kompozit testleri ve malzeme testleri.

  • Diğer testler: Bu kapsamda verilen başlıca testler şunlardır: agrega testleri, aksesuar testleri, çalışma ortamı gürültü ölçümleri, çanta testleri, cüzdan testleri, deniz suyu analizleri, elbise testleri, fiziko kimyasal analizler, fiziksel analizler, fiziksel testler ve GDO-GMO analizleri.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile müşterilerine birçok laboratuvar hizmetleri vermektedir. Bu hizmetleri verirken, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara, dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve kaliteli, hızlı, kusursuz ve güvenilir bir hizmet verilmektedir.

TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır ve ardından kuruluşun, hangi araç veya araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak kuruluşun talep ettiğin araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek rapor sunulur.Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.