BELGE

Sertifika

Kişisel Bakım Ürünleri Testleri
Laboratuvar > Endüstriyel Testler

Kişisel Bakım Ürünleri Testleri

Deodorantlar, saç spreyleri, losyonlar, yağlayıcılar, makyaj malzemeleri, ojeler, güneş kremleri, şampuanlar, sabunlar ve diş macunları. Bunlar kişisel bakım ürünlerinden sadece bir gruptur ve bunların birçoğu insan sağlığına zarar verebilecek kimyasal maddeler içermektedir.

Kişisel Bakım Ürünleri Testleri

Bu kimyasal maddeler insan vücuduna farklı yollardan girebilir. Örneğin solunum yolu ile, cilt üzerinden emilerek ya da bir şekilde yutularak. Yasal düzenlemeler ve standartlar ile kişisel bakım ürünlerindeki kimyasal maddeler için bir takım sınırlamalar getirilmiştir.

Kişisel bakım ürünlerinin arada bir kullanılması durumunda, içeriğindeki zararlı kimyasal maddeler vücuda zarar verecek düzeyde olmayabilir. Ama sık kullanılması durumunda bu maddeler zamanla insan vücudunda birikebilir ve gerçekten zarar verecek boyuta ulaşabilir. Örneğin kanser riskini arttırabilir, hormonları bozabilir, bayanların hamile kalma ihtimalini azaltabilir ve başka sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kişisel bakım ürünleri sektöründe amaç, insanların daha iyi görünmelerini ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktır. Kişisel bakım ürünlerinin temelinde güzellik ve hijyen ürünleri bulunmaktadır.

Kişisel bakım ürünleri üreten firmaların birçoğu ürünlerinde daha güvenli malzemeler kullanmakta ve üretim süreçlerinde çok ayrıntılı testler uygulamaktadır. Bu kapsamda yapılan başlıca testler şunlardır: analitik, mikrobiyolojik ve fiziksel testler, raf ömrü testleri, karşılaştırmalı ürün değerlendirmeleri, iyi üretim uygulaması düzenlemeleri (GMP), kozmetik ürün güvenliği raporu, toksikoloji testleri ve klinik araştırma hizmetleri.

Örneğin kişisel bakım ve kozmetik ürün stabilite testleri, ürünlerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kalite standartlarını karşılamasını sağlamak için yapılmaktadır. Bu testler ile, ürünlerin işlevsellik ve estetik açıdan amaçlanan raf ömrü belirlenmekte ve tüketici kullanımı sırasında olumsuz yönde etkilenmemesi sağlanmaktadır.

Ayrıca depolama, taşıma ve kullanım için uygun koşullar altında ürünlerin kararlılığı ve fiziksel bütünlüğü, mikrobiyolojik aktivitesi ve ürün ile kullanılan ambalaj arasındaki uyumluluk belirlenmiş olmaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen kişisel bakım ürünleri testlerinde yerli ve yabancı standartlar esas alınmaktadır.

Kuruluşumuz endüstriyel test hizmetleri kapsamında kişisel bakım ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Endüstriyel test hizmetleri kapsamında verilen kişisel bakım ürünleri test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Endüstriyel Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.