BELGE

Sertifika

Çanta Testleri
Laboratuvar > Diğer Testler

Çanta Testleri

Çantalar, evrak çantası, el çantası, bayan çantası ya da sırt çantası, öncelikle insanların düzenli bir şekilde bir şeyler taşımasına yardımcı olur. Ancak aynı zamanda çantayı kullanan kişinin tarzını ve kişiliğini de ortaya koyar.

Çanta Testleri

Modern bir kadın veya erkek için iyi bir çanta, günlük yaşamın temelini oluşturur. Özellikle bayanlar, dışarıda oldukları her anlarında bir çanta taşırlar ve hiçbir kıyafet bir çanta olmadan tamamlanmış sayılmaz.

Çantanın kalitesine katkıda bulunan birkaç faktör şunlardır: kullanılan malzeme, işçiliği, donanımı, kulplar, askılar ve son işlemler. İş için, seyahatlerde, resmi kıyafetler ile veya günlük kullanım amaçlı bir çantanın ana malzemesi kumaş, plastik, hakiki deri, yapay deri olabilir.

Ancak 1841 yılında Londra’da ilk gerçek deri çantalar üretilmeye başladıktan sonra, doğal deriden yapılmış çantaların asla modası geçmemiştir. Gerçek deri, kumaş ve sentetik deriden daha dayanıklıdır, iyi aşınma ve yıpranma özelliklerine sahiptir ve güzel yaşlanır. Bugün deri çantalar genelde inek derisinden üretilmektedir. Ancak yılan, bufalo ve timsah derileri de kullanılmaktadır.

Yine de hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın çantalarda işçilik en önemli noktadır. Aynı zamanda çantanın sapları, fermuarı, çıtçıtları ve astarı gibi donanım kalitesi de, çanta kalitesinin iyi bir göstergesidir. Keza çantanın kulpları ve askıları, sadece çantanın taşıma gücü açısından değil, aynı zamanda sıkça dokunuldukları ve tutuldukları için kolay bozulmaması bakımından çanta kalitesinde göz ardı edilmemelidir.

Gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilen çanta testlerinde dikkate alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS 6410 Evrak çantası (mamul deriden yapılmış)

  • TS 6411 Kadın el çantaları - Mamul deri veya kaplanmış kumaştan

  • TS 12957 Tekstil - Çantalık kumaş - Genel amaçlı

  • TS 12958 Tekstil - Çantalık kumaş - Askeri amaçlı sırt çantası ve dağcılık çantası imalinde kullanılan

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında çanta test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Diğer test hizmetleri kapsamında verilen çanta test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Diğer Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.