BELGE

Sertifika

KOSHER Belgelendirme
Belgelendirme > Spesifik Belgelendirme

KOSHER Belgelendirme

KOSHER, Yahudi inançlarına göre yiyeceklerin ve içeceklerin üretim, paketleme ve satış süreçlerinde uyulması gereken kurallara uygunluğunu garanti eden bir sertifikadır. KOSHER sertifikası, Yahudi dinine göre, belirli türden hayvansal ürünlerin tüketimine izin verilmediği ve hayvanların etlerinin ayrı bir şekilde işlendiği için, önemlidir.

Kosher Belgelendirme

KOSHER sertifikası, genellikle Yahudi inançlarına göre uygun olarak üretilen yiyecekler ve içeceklerin paketleme ve ambalajlarına yerleştirilir. KOSHER sertifikası almak isteyen üreticiler, KOSHER sertifikası veren bir kuruluşla iletişim kurarak, sertifikalandırma işlemini başlatabilirler.

KOSHER sertifikası alındıktan sonra, KOSHER logosu ürün ambalajına yerleştirilebilir. KOSHER logosu, KOSHER sertifikası veren kuruluş tarafından verilir ve genellikle, ürünün ambalajının ön yüzüne veya ürün açıklamasına yerleştirilir. KOSHER logosunun kullanımı, KOSHER sertifikası veren kuruluşun belirlediği kurallara göre yapılır.

KOSHER Sertifikasyon Süreci Nasıldır?


KOSHER sertifikasyon süreci, KOSHER sertifikası almak isteyen üreticinin KOSHER sertifikası veren bir kuruluşla iletişim kurmasıyla başlar. KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticiye KOSHER sertifikası almak için gerekli olan bilgi ve belgeleri sunar.

Üretici, KOSHER sertifikası almak için gerekli olan bilgi ve belgeleri doldurur ve KOSHER sertifikası veren kuruluşa gönderir. KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin gönderdiği bilgi ve belgeleri inceler ve üreticinin KOSHER sertifikası alma başvurusunu değerlendirir.

Eğer üreticinin KOSHER sertifikası alma başvurusu kabul edilirse, KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini denetler. KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygun olduğunu doğrular.

Eğer üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçleri KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygun ise, KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticiye KOSHER sertifikası verir. Üretici, KOSHER sertifikası alındıktan sonra, KOSHER logosunu ürünün ambalajına yerleştirme yetkisi kazanır.

KOSHER Denetimleri Nasıl Yapılır?


KOSHER denetimleri, KOSHER sertifikası veren kuruluş tarafından yapılır. KOSHER denetimleri, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini denetleyen ve KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrulayan bir süreçtir.

KOSHER denetimleri, KOSHER sertifikası almak isteyen üreticinin KOSHER sertifikası veren bir kuruluşla iletişim kurmasıyla başlar. Üretici, KOSHER sertifikası almak için gerekli olan bilgi ve belgeleri doldurur ve KOSHER sertifikası veren kuruluşa gönderir. KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin gönderdiği bilgi ve belgeleri inceler ve üreticinin KOSHER sertifikası alma başvurusunu değerlendirir.

Eğer üreticinin KOSHER sertifikası alma başvurusu kabul edilirse, KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini denetler. KOSHER denetimleri, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini yerinde ziyaret eden KOSHER denetçiler tarafından yapılır. KOSHER denetçiler, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrular.

Eğer üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçleri KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygun ise, KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticiye KOSHER sertifikası verir. KOSHER sertifikası alındıktan sonra, üreticinin ürünlerinin paketleme ve ambalajlarına KOSHER logosunu yerleştirme yetkisi kazanır.

KOSHER denetimleri, KOSHER sertifikası alınan ürünlerin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu sürekli olarak denetler. Bu denetimler, KOSHER sertifikası veren kuruluş tarafından periyodik olarak yapılır ve üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrular.

KOSHER sertifikası veren kuruluş, KOSHER denetimleri sırasında üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygun olmadığını tespit ettiğinde, üreticinin KOSHER sertifikası iptal edilebilir. KOSHER sertifikası iptal edilen üreticiler, KOSHER sertifikası almak için tekrar başvuruda bulunabilirler. Ancak, KOSHER sertifikası almak için tekrar başvuruda bulunan üreticilerin, üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygun olması gerekir.

KOSHER Sertifikasyon Şirketi Seçimi?


KOSHER sertifikasyon şirketi seçimi, üreticinin KOSHER sertifikası almak için tercih ettiği kuruluşun, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrulayıp doğrulamayacağına göre yapılır.

Üreticiler, KOSHER sertifikasyon şirketi seçimi yaparken, aşağıdaki kriterlere dikkat etmelidir:

  1. KOSHER sertifikasyon şirketinin güvenilirliği: KOSHER sertifikasyon şirketi seçimi yaparken, üreticilerin tercih etmeleri gereken öncelikli kriterlerden biridir. Güvenilir bir KOSHER sertifikasyon şirketi, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrulayacak ve güvenilir bir sertifikasyon sağlayacaktır.
  2. KOSHER sertifikasyon şirketinin deneyimi: KOSHER sertifikasyon şirketi seçimi yaparken, üreticilerin tercih etmeleri gereken diğer bir kriter, KOSHER sertifikasyon şirketinin deneyimidir. Deneyimli bir KOSHER sertifikasyon şirketi, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu daha hızlı ve doğru bir şekilde doğrulayacaktır.
  3. KOSHER sertifikasyon şirketinin ücretleri: KOSHER sertifikasyon şirketi seçimi yaparken, üreticilerin tercih etmeleri gereken diğer bir kriter, KOSHER sertifikasyon şirketinin ücretleridir. Üreticiler, KOSHER sertifikasyon şirketinin ücretlerini, üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrulayacak hizmetlerin niteliklerine göre değerlendirilir.

KOSHER Sertifikasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?


KOSHER sertifikasyonunda dikkat edilmesi gerekenler, aşağıdaki gibidir:

  1. KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluk: KOSHER sertifikasyon sürecinde üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygun olması gerekir. KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrular.
  2. Güvenilir bir KOSHER sertifikasyon şirketi seçimi: KOSHER sertifikasyon sürecinde üreticinin, güvenilir bir KOSHER sertifikasyon şirketi seçmesi gerekir. Güvenilir bir KOSHER sertifikasyon şirketi, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrulayacak ve güvenilir bir sertifikasyon sağlayacaktır.
  3. KOSHER denetimlerine uygunluk: KOSHER sertifikasyon sürecinde üreticinin, KOSHER denetimlerine uygun olması gerekir. KOSHER sertifikası veren kuruluş, üreticinin üretim, paketleme ve satış süreçlerini periyodik olarak denetler ve üreticinin KOSHER sertifikası verme kriterlerine uygunluğunu doğrular.
  4. KOSHER logosunun doğru kullanımı: KOSHER sertifikası alındıktan sonra, üreticinin KOSHER logosunu ürünün ambalajına yerleştirme yetkisi kazanır. Ancak, KOSHER logosunun doğru kullanımı önemlidir. Üreticinin, KOSHER logosunu doğru bir şekilde kullanması gerekir.

KOSHER sertifikasyonu için kuruluşumuzla iletişime geçebilirsiniz.

BELGELENDİRME SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Öncelikle kuruluşun, standardın zorunlu gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığı ve bir sonraki aşamaya geçilip geçilmeyeceği belirlenir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Dokümanların Hazırlanması

Gerekli prosedür ve denetimlerin geliştirilip geliştirilmediği kontrol edilir ve kurumunuzun değerlendirmeye hazırlığı gözden geçirilir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Belgenin Verilmesi

İlk iki aşamada ortaya çıkan bulgular değerlendirilir ve yapılan her türlü düzeltici işlem gözden geçirildikten sonra belge hazırlama işlemine geçilir.

BAŞVURU YAP

Spesifik Belgelendirme
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.