BELGE

Sertifika

Bebek Ürünleri Testleri
Laboratuvar > Spesifik Testler

Bebek Ürünleri Testleri

Kaliteli bebek ürünleri ve aksesuarlar bebeğin sağlık ve güvenliği bakımından çok önemlidir. Konfor ve oyuncaklar bebek dünyasında çok önemli şeylerdir. Piyasada bulunan birçok bebek ürünleri, onların ilgi alanlarına uyacak şekilde özel olarak tasarlanmaktadır. Bebek aksesuarları da onların eğlenmeleri ve iyi vakit geçirmeleri için aynı derecede önemlidir.

Bebek Ürünleri Testleri

Oyuncaklardan bir banyo setine kadar bebeğin büyüme aşamalarında çok çeşitli bebek ürünleri kullanılmaktadır. Başlıca bebek ürünleri, bebek maması, bebek cilt bakım ürünleri, bebek bezi, bebek şampuanları, beşikler, bebek taşıyıcıları, güvenlik bariyerleri, karyolalar, biberonlar, bebek arabaları, ana kucakları, bebek oyuncakları, banyo küvetleri ve yüksek sandalyelerdir. Bu kadar geniş bir yelpazede tüketiciler, ürünlerin güvenli olduğundan ve bunlarla ilgili katı yasal düzenlemelere uyulduğundan emin olmak istemektedir.

Üretici firmalar da ürün kalitesi ve güvenliği konularında aynı hassasiyeti göstermektedir. Çünkü bir nedenle ürünün piyasadan geri çekilmesi, çok ciddi marka ve imaj problemleri yaratabilir.

Bu yüzden gelişmiş laboratuvarlar tarafından verilen bebek ürünleri test hizmetleri, hem üretici firmaların sürdürürebilir olmalarında hem de tüketicilerin ürünlere güven duymalarında önemli olmaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından yapılan bebek ürünleri testlerinde esas alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS EN 1273 Çocuk kullanım ve bakım araçları - Bebek yürüteçleri - Güvenlik kuralları ve deney yöntemleri

  • TS EN 1466 Çocuk kullanım ve bakım eşyaları - Bebek taşıyıcıları ve destekleri - Güvenlik kuralları ve deney yöntemleri

  • TS EN 1400+A2 Çocuk kullanım ve bakım eşyaları - Bebekler ve küçük çocuklar için emzikler - Güvenlik kuralları ve deney metotları

  • TS 13422 Yetkili servisler - Bebek bakım cihazları için kurallar

  • TS EN 14036 Çocuk kullanım ve bakım eşyaları – Yaylı salıncak - Güvenlik kuralları ve deney yöntemleri

Kuruluşumuz spesifik test hizmetleri kapsamında bebek ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Spesifik test hizmetleri kapsamında verilen bebek ürünleri test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok spesifik test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Spesifik Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.