BELGE

Sertifika

Hazır Gıda Testleri
Laboratuvar > Endüstriyel Testler

Hazır Gıda Testleri

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan yoğun iş temposu ve zaman kısıtları gibi nedenlerle hazır gıda ürünleri günlük yaşamda giderek daha fazla yer almaktadır. Ancak aynı paralelde tüketicilerin hazır gda ürünlerinde sağlık ve doğallık talepleri de artmaktadır. Tüketiciler özellikle katkı maddesi içermeyen, besin içeriği yüksek ve düşük kalorili gıda ürünlerine yönelmektedir.

Hazır Gıda Testleri

Bugünün yoğun yaşam temposunda insanlar hem lezzetli hem de pratik ürünlere gereksinim duymaktadır. Ama bir yandan da yeni ve keşfedilmemiş tadların peşinde koştukları da bir gerçektir. Böyle olunca hazır gıda sektöründe işletmelerin önünde büyüme fırsatları bulunmaktadır. Organik ürünler, taze ürünler ve tüketime hazır gıda pazarı, giderek büyümektedir.

Ancak gıda sektörü açısından tüketicinin en kaygılı olduğu bir süreçten geçilmektedir. Bu konuda büyük bir bilgi kirliliği bulunmaktadır. Tüketiciler, doğru değerlendirme yapmakta ve kendileri için doğru ürünü seçmekte zorlanmaktadır. İnsanlar haklı olarak gıda ürünlerinin güvenilir ve sağlıklı olduğundan emin olmak istemektedir.

Hazır gıda sektöründe sürdürülebilir bir gıda sistemi olması için, ekim alanlarının ve çiftliklerin ötesine geçilmesi ve gıda maddelerinin taşınması, depolanması, işlenmesi ve tüketilmesi aşamalarının denetlenebilir olması gerekmektedir. Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilen hazır gıda testleri son derece önemli olmaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından yapılan hazır gıda testlerinde esas alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS 13027 Gıda üretim yerlerinde hijyen ve sanitasyon - Genel kurallar

  • TS 4463 EN 60619 Gıda hazırlama cihazları - Elektrikle çalışan - Performans ölçme metotları

  • TS EN 645 Kağıt ve karton - Gıdalarla temas eden - Soğuk su ekstraktının hazırlanması

  • TS EN 647 Kağıt ve karton - Gıdalarla temas eden - Sıcak su ekstraktının hazırlanması

  • TS EN 12571 Gıdalarla temas eden malzemeler ve parçalar - Tüketime hazır gıdaların konulduğu ikram kapları için taşıma üniteleri - Isı ve hijyenik özellikler ve deney

Kuruluşumuz endüstriyel test hizmetleri kapsamında hazır gıda test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Endüstriyel test hizmetleri kapsamında verilen hazır gıda test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Endüstriyel Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.