BELGE

Sertifika

Zincirli Çektirme (Hubzug) Periyodik Kontrol ve Muayenesi
Muayene > Kaldırma ve İletme Ekipmanları Muayenesi

Zincirli Çektirme (Hubzug) Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Zincirli çektirme ekipmanı, bir makaralı zincirin iki açık ucu bir bağlantı halkasına takılıp hızlı ve kolay bir şekilde çekilerek kullanılan ve sınırlı alanlarda bile çok iş gören bir kaldırma ve iletme ekipmanıdır. Bu araç bir makinaya takılırken zincirin iki ucunu birlikte çeker.

Zincirli Çektirme (Hubzug) Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Katı bir yüzeye tutturulmuş ve standart bir güç kaynağına bağlı olan zincirli çektirme, 300 tonluk bir çekme kuvvetine ulaşabilir. Zincirli çektirmeler, zincirlerin 300 tonluk bir sabit güç tutmalarını sağlamak için seri olarak da yerleştirilebilir. Özellikle tersanelerde ve yat limanlarında gemileri ve mavnaları sürüklemek, gemileri dalgakıran içinde sabitlemek veya batık gemileri dikey olarak yüzeye çıkarmak için kullanılmaktadır. İhtiyaca göre bin tona kadar çekme kuvveti olan zincirli çektirmeler üretilmektedir.

Hubzug da denilen yatay zincirli çektirmeler, yatay düzlemde yük çekmek için kullanılan zincirli çektirmelerdir. Bu araçlar ağır yükleri yatay olarak çekmek amacı ile tasarlanmıştır. Bir kol yardımı ile manuel olarak yavaşça çekilerek kullanılır. Hubzuğun kancası sabit bir noktaya, takma kolu ise çekilecek yüke takılarak kademeli olarak çekilir. Hubzuğun zincir sardırma kolu, yüklerin kolayca çekilmesine uygun tasarlanmıştır.

Genel olarak zincirli çektirmeler (hubzuglar) özelliklerine bağlı olarak üç farklı türde üretilmektedir: standart hubzuglar, yük emniyetli hubzuglar ve cırcır kollu hubzuglar. Standart hubzugların yük çekme kapasitesi 500 Kg ile 9 ton arasındadır. Zincir uzunlukalrı 150 cm’dir.

Yetkili kuruluşlar tarafından yapılan kontrol ve muayene çalışmalarında esas alınan standartlar şunlardır:

  • TS 1228 Çelik tel halatlı çektirmeler

  • TS ISO 4510-2 İnşaat ve kazı makinaları - Servis el aletleri - Bölüm 2: Mekanik çektirmeler ve iticiler

  • DIN 15404-1 Kaldırma kancaları - Teknik teslimat

Kuruluşumuz kaldırma ve iletme ekipmanları muayene hizmetleri kapsamında zincirli çektirme (hubzug) periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Kaldırma ve iletme ekipmanları muayene hizmetleri kapsamında verilen zincirli çektirme (hubzug) periyodik kontrol ve muayenesi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok muayene hizmetleri de verilmektedir.
MUAYENE SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve iş ekipmanları için, ne tip bir survey veya muayene talep edildiği belirlenir.

MUAYENE SÜRECİ

Muayene Ortamının Hazırlanması

İlgili muayeneler konusunda uzman ekip yönlendirilerek kuruluşun talep ettiği değerlendirmeler NDT veya görsel olarak gerçekleştirilir.

MUAYENE SÜRECİ

Raporun Sunulması

Muayenenin sonucunda edinilen veriler uzman denetmenler tarafından değerlendirilerek akredite muayene raporu işletmeye sunulur.

BAŞVURU YAP

Kaldırma ve İletme Ekipmanları Muayenesi
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.