BELGE

Sertifika

İklimlendirme Testleri (Klimatik Testler)
Laboratuvar > Diğer Testler

İklimlendirme Testleri (Klimatik Testler)

Bir sistemin en iyi performansta olduğundan emin olmak ve enerji verimliliğini kontrol etmek için düzenli olarak kontrol edilmesi ve incelenmesi gerekmektedir. Bu durum ısıtma, havalandırma ve klima (kısaca HVAC, heating, ventilation, and air conditioning) sistemleri için de geçerlidir.

İklimlendirme Testleri (Klimatik Testler)

İklimlendirme sistemlerinin performans testleri, bu sistemlerin yaz boyunca geliştirmiş olabileceği problemleri tespit etmek bakımından hayati öneme sahiptir.

İklimlendirme sistemlerinden en düşük maliyetle, en fazla konforu elde etmek için ve optimum düzeyde çalıştığını tespit etmek için, bu sistemlerin bir takım test, ayarlama ve dengeleme çalışmalarından geçirilmesi gereklidir. Bu konuda uygulanan farklı performans testleri, sistemin farklı işlevlerini değerlendirmektedir.

Örneğin enerji verimliliği testleri, maksimum kullanım konforuna engel olmadan enerji kullanımının mümkün olan en düşük seviyede olduğundan emin olmak için yapılmaktadır.

Akustik ve hava akışı testleri, sistemin en iyi performansı gösterip göstermediğini anlamak için ortamdaki hava akışını kontrol etmek için yapılmaktadır. Hava filtresi testleri ise sistemin ortam hava kalitesini ideal düzeyde tutması için havayı temizleyen filtrelerin temizliğini sağlamak için yapılmaktadır.

Günümüzde modern merkezi klimalar, içeriğinde çok sayıda yüksek teknolojili bileşen bulunan karmaşık makinalardır. Bu sistemlerin performansı, ekipmanın boyutlandırılması, montaj kalitesi ve hava dağıtım sisteminin bütünlüğü gibi birçok faktörden etkilenir. Bu nedenle toplam performansı değerlendirmek için, deneyimli olmak ve gelişmiş ölçüm cihazları kullanmak gerekir.

İklimlendirme sistemlerinin tasarım spesifikasyonlarına göre çalıştığını periyodik olarak denetlemek, test etmek ve değerlendirme için bu konuda uzman kişilerin desteği olmalıdır. Bu yüzden gelişmiş laboratuvarlar, düzenli ve rutin önleyici bakımlar uygulayarak klima verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya ve ekipmanın ömrünü uzatmaya yardımcı olmaktadır. Gerçekleştirilen iklimlendirme testlerinde (klimatik testler), yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan yöntemlere ve standartlara uyulmaktadır.

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında iklimlendirme test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Diğer test hizmetleri kapsamında verilen iklimlendirme test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Diğer Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.