BELGE

Sertifika

Aksesuar Testleri
Laboratuvar > Diğer Testler

Aksesuar Testleri

Bir moda aksesuarı, giysiyi çekici hale getirmek için kullanılan ve kullanıcının görünümünü tamamlayan ikincil malzemelerdir. Modaya uygun giyim tarzında insanların dikkatini çeken şeyler sadece harika görünen giysiler değil, bu giysileri çekici hale getiren aksesuarlardır. Aksesuarlar, detaylarda genelde bir tarz yaratır.

Aksesuar Testleri

Aksesuarların da bir modası var ve şekilleri, renkleri ve silüetleri zaman içinde değişir. Genel olarak modaya uygun bir çanta veya kolye, yeni giysiler oluşturmak için eski giysilerle birleştirilmektedir. Uygun aksesuarlar ile, fazla bir yatırım yapmadan, kolayca mevcut moda trendlerine uyum sağlamak mümkündür.

Giysiler genel olarak giyinmenin bütününü oluştursa da aksesuarlar düşünüldüğünden daha önemlidir. Aksesuarlar ve giysiler, bir giysi üzerinde eşit öneme sahiptir. İnsanların tarzını ve kişiliğini yansıtır. Aksesuarlar kişisel tarzları, zevkleri ve tercihleri yansıtır.

Ayrıca, giysiler için sınırsız fırsatlar sunar. Üstelik giysiler fiziksel olarak dolapta çok fazla yer kaplarken, aksesuarlar küçük ama her görünümü tamamlamak için önemli ayrıntılardır. Giysiler ile birleştirildiği zaman sağlam bir kıyafet oluşturmaya yardımcı olur.

Ancak önemli olan, aksesuarların da kaliteli ve uzun ömürlü olmaları ve insanların sağlık ve güvenliğini tehdit etmemeleridir. Bu nedenle türü ne olursa olsun, fermaurlar, kemerler, çıtçıtlar, ayakkabılar, düğmeler ve daha birçok aksesuar, işlevsellik, mukavemet ve sağlık açısından belli testlerden geçmek zorundadır.

Laboratuvarlarda gerçekleştirilen aksesuar testlerinde, başlıca şu standartlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 12241 Kenetlenen bantlar (cırt bant) - Yıkama kurutma veya kuru temizlemeden önce kapatma metodu

  • TS 12829 Tekstil - Kenetlenen bantlar (cırt bant) - Genel kullanım amaçlı - Kancalı: Poliamit

  • TS EN 16732 Fermuarlar - Özellikler

  • TS EN ISO 10717 Ayakkabı - Fermuarlar için deney metotları - Patlama dayanımı

  • TS EN ISO 22775 Ayak giyecekleri - Aksesuarlar için deney yöntemleri: Metalik aksesuarlar - Korozyona dayanım

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında aksesuar test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Diğer test hizmetleri kapsamında verilen aksesuar test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Diğer Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.