BELGE

Sertifika

Cüzdan Testleri
Laboratuvar > Diğer Testler

Cüzdan Testleri

Kullanım amacına göre farklı cüzdanlar üretilmektedir. Ancak genel trende bakılacak olursa, gençler arasında, giderek daha küçük ve daha ince cüzdanlara olan talep artmaktadır. Sık seyahat eden kişiler ise genelde fazla cepli cüzdanları tercih etmektedir.

Ama genel olarak bakıldığında piyasada dört tür cüzdan görülmektedir: kredi kartı cüzdanları, standart katlanabilir cüzdanlar, üçlü katlamalı cüzdanlar ve uzun fonksiyonel cüzdanlar. Bunlar içinde en yaygın olanları standart ikiye katlanabilir cüzdanlardır.

Cüzdan Testleri

Ama hangisi olursa olsun deri bir cüzdanın kalitesi, iyi sepilenmiş bir deriden üretilmiş olmasına bağlıdır. Bu özelliği, dikişlerin çok ince yapılmış olması, kaliteli astarlar kullanılmış olması ve cüzdanın ince köşelere sahip olması takip eder.

Kenarları ile daha sağlam bir görünüm sunan, yumuşak, esnek ve hafif bir cüzdan, kaliteli bir cüzdandır. Bir cüzdanın kendine özgü bir görünümü, duygusu ve deri kokusu bulunmaktadır ve önemli bir aksesuardır.

Üstün kaliteli deri cüzdanlar için, derinin kusursuz ve lekesiz olması gerekir. Konstrüksiyona gelince, cüzdanlar için iki temel tür bulunmaktadır: döndürülmüş kenar veya kesilmiş kenar. Kesme kenarlı cüzdanlar, reçine ile kaplanır veya ham kenarı açığa çıkaracak şekilde kesilir ve dikilir. Dönmüş kenarlı cüzdanlar, daha ince kenarlara sahiptir. Ancak her durumda cüzdan kalitesi için işçiliğin kusursuz olması gerekir.

Ancak deri olmayan cüzdanlarda yaygın şekilde poliüretan kullanılmaktadır. Bu cüzdanların suni bir parlaklığı olur, aşınmaya ve yıpranmaya karşı çok hassastır ve çabuk yaşlanırlar. Patent deri cüzdanlar ise lake benzeri bir cila ile kaplanmış ince deriden üretilir.

Bu cüzdanlar kolay çatlar ve parçalanır. Bazen deri artıkları birleştirilerek gerçek deri gibi tüketicilere sunulmaktadır. Ancak bunların da dayanıklı ve kaliteli oldukları söylenemez. Bu bakımdan gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilen cüzdan testleri önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında cüzdan test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Diğer test hizmetleri kapsamında verilen cüzdan test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Diğer Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.