BELGE

Sertifika

Türcert Logolar
EUROLAB Laboratuvar A.Ş.

Logo Kullanımı

EUROLAB Laboratuvar A.Ş.’ne ait logo, marka ve belgeler, sadece EUROLAB tarafından gerçekleştirilen belgelendirme çalışmalarında başarılı olan kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

Uygunluklarını bu şekilde kanıtlamak isteyen işletmelerin mutlaka akredite bir belgelendirme kuruluşundan hizmet almaları gerekmektedir. Bu sayede sahip oldukları rapor ve belgeler, dünyanın her yerinde geçerli olmaktadır.

EUROLAB bu çalışmasında şu sayılan standartlar çerçevesinde hareket etmektedir:

  • TS EN ISO/IEC 17030 Uygunluk Değerlendirmesi - Üçüncü Taraf Uygunluk İşaretleri İçin Genel Şartlar
  • TS EN ISO/IEC 17021 Uygunluk Değerlendirmesi - Yönetim Sistemlerinin Tetkikini ve Belgelendirmesini Sağlayan Kuruluşlar İçin Şartlar

Belge sahibi kurum ve kuruluşlar, belgenin geçerlilik süresinin dolması halinde veya belgelendirme sözleşmesinin askıya alınması ya da iptal edilmesi durumlarında logo kullanımını durdurmak zorundadırlar.

Belge sahibi kuruluşlar, belgenin geçerlilik süresi içinde Logo Kullanım Talimatı hükümlerine uymak zorundadırlar. Aksi halde EUROLAB, yasal yollara başvurabilir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Öncelikle kuruluşun, standardın zorunlu gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığı ve bir sonraki aşamaya geçilip geçilmeyeceği belirlenlenir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Dökümanların Hazırlanması

Gerekli prosedür ve denetimlerin geliştirilip geliştirilmediği kontrol edilir ve kurumunuzun değerlendirmeye hazırlığı gözden geçirilir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Belgenin Verilmesi

İlk iki aşamada ortaya çıkan bulgular değerlendirilir ve yapılan her türlü düzeltici işlem gözden geçirilmektedir. Bu aşamada belge hazırlama işlemine geçilir.Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.