BELGE

Sertifika

Kemer Testleri
Laboratuvar > Endüstriyel Testler

Kemer Testleri

Emniyet kemerleri, motorlu araçlarda çarpma durumunda sürücü ve yolcuların yaralanma ve ölüm risklerini en aza indirmek için tasarlanmış araç güvenlik ekipmanıdır. Motorlu araçların aniden durması veya aniden hızlanması durumunda içindeki insanlar üzerinde büyük miktarda kuvvet uygulanır. Emniyet kemerleri, bu kuvvetin etkilerini azaltmaya destek olmaktadır.

Kemer Testleri

Önden çarpışmalarda aracın hızı aniden düşer, arkadan çarpışmalarda ise araç öne doğru hızlanır. Her iki durumda da emniyet kemerleri, koruyucu işlev görmektedir. Emniyet kemerleri, aniden durma sonucu vücutta oluşan kuvvetlerin yayılmasına yardımcı olur.

Bu durumda emniyet kemeri birden kilitlenir ve sürücünün direksiyon kolonu ile çarpışmasını veya araçtan tamamen fırlamasını önler. Hava yastıkları ile birlikte kullanıldığı zaman, emniyet kemerlerinin çarpışma sırasında ciddi yaralanmaları önleme konusundaki etkinliği artmaktadır. Bu yüzden bir çarpışma durumunda ağır ve ölümcül yaralanmaların önüne geçmek için en emniyet kemerleri, çok etkili bir güvenlik önlemi olmaktadır.

Bunun yanı sıra özellikle yüksekte çalışmak zorunda olanlar için emniyet kemerleri büyük bir güvenlik önlemi olmaktadır. Başka bir güvenlik ağı kurmanın mümkün olmadığı yerlerde, emniyet kemeri kullanmak, sadeceye düşmeye karşı çalışanları korumak için ciddi bir seçenektir.

Neredeyse hemen her sektörde, çalışanların düşme tehlikesine maruz kaldığı alanlar vardır. Güvenlik amaçlı kullanılan vücut kemeleri, bel çevresine sabitlenmiş olan ve çalışanı sadece konumlandırmak için kullanılan bir ekipmandır.

Yetkili kuruluşlar tarafından yapılan kemer testlerinde esas alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS 199 Karayolu taşıtları - Motorlu taşıtlar - Emniyet kemerleri

  • TS EN 1497 Düşmeye karşı kişisel koruyucu donanım - Kurtarma kemerleri

  • TS EN 813 Düşmeye karşı kişisel koruyucu donanım - Alt emniyet kemerleri

  • TS EN 358 Kişisel koruyucu donanım - Belirli bir yükseklikte çalışma güvenliğini sağlamak ve düşmeyi önlemek için - Tutma sistemleri, çalışma konumu için kemerler ve halatlar

Kuruluşumuz endüstriyel test hizmetleri kapsamında kemer test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.
Endüstriyel test hizmetleri kapsamında verilen kemer test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok endüstriyel test hizmetleri de verilmektedir.
TEST SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Başvuru alınır, sözleşme ve ardından kuruluşun, hangi ürün, araç ve araçlar için, ne tip bir hizmet talep ettiği tam olarak belirlenir.

TEST SÜRECİ

Test Ortamının Hazırlanması

Gerekli laboratuvar ortamı hazırlanarak mevcut standartlar referansı ile kuruluşun talep ettiği ürün, araç ve araçlar uzmanlarca test edilir, ölçümler yapılır.

TEST SÜRECİ

Raporun Sunulması

Titizlikle tamamlanan test, ölçüm ve analizler sonucunda ulaşılan veriler değerlendirilerek uzman mühendislerce akredite onaylı rapor sunulur.

BAŞVURU YAP

Endüstriyel Testler
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.