BELGE

Sertifika

ISO/TS 22163 IRIS Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Sertifikasyonu
Belgelendirme > Spesifik Belgelendirme

ISO/TS 22163 IRIS Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Sertifikasyonu

IRIS Demiryolu endüstrisi tedarik zincirindeki herhangi bir kuruluşla ilgilidir. Demiryolu endüstrisinde faaliyet gösteren şirketler, son derece katı kalite gerekliliklerini karşılamalıdır.

ISO/TS 22163 IRIS Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Sertifikasyonu

Uluslararası Demiryolu Endüstri Standardı (IRIS), kuruluşunuzun sistem yapı parçaları veya raya monte araç operatörleri üretmesine veya bir operatör veya altyapı şirketi olmasına bakılmaksızın bu gereksinimleri karşılamanıza yardımcı olabilir.

IRIS, demiryolu endüstrisine özgü bir kalite yönetim sistemi için gereksinimleri belirler. Müşterilerinize, süreçlerinizin sektöre özel olarak uyarlandığını göstermenize yardımcı olur ve sürekli iyileştirmeye olan bağlılığınızı gösterir.

IRIS, Avrupa Demiryolu Endüstrileri Birliği (UNIFE) tarafından teşvik edilir ve operatörler, sistem entegratörleri ve ekipman üreticileri tarafından desteklenir, bu da onu demiryolu sektörü tedarik zincirindeki tüm kuruluşlar için uygun hale getirir.

IRIS Kalite Sertifikası

Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı (IRIS), ISO 9001 standardına dayanmaktadır ve uluslararası demiryolu endüstrisinin gereksinimlerine göre uyarlanmıştır.

IRIS sertifikası, değerlendirme için dil ve yönergelerin tek biçimliliğini sağlamanın yanı sıra denetimlerin karşılıklı olarak kabul edilmesini sağlayarak tedarik zincirinde yüksek düzeyde şeffaflık sağlar.

IRIS, demiryolu araçları ve sinyalizasyon sistemlerinin üretimi ve/veya tasarımı ve/veya bakımı ile uğraşan şirketler için geçerlidir: ekipman üreticileri, sistem entegratörleri, operatörler veya iş ortakları.

Yasal Çerçeve

IRIS, Avrupa Demiryolları Birliği (UNIFE) tarafından, uluslararası kabul görmüş demiryolu araçları tedarikçileri ve ilgili ekipman ve bileşenlerin kalitesini değerlendirmek için yaygın olarak tanınan bir sistem haline gelmek amacıyla geliştirilmiştir.

Avrupa'daki satışlar için IRIS sertifikası zorunludur.

Belgelendirme Prosedürü

  • Kuruluş, UNIFE portalına üyelik için kaydolur
  • Bilgi anketinin derlenmesi
  • IRIS standardına uygun potansiyel boşlukları doğrulamak için ön denetimler
  • Hazırlık IRIS ön koşullarıyla uyumluluğu doğrulamak için denetimleri gözden geçirin
  • Sertifika denetimi
  • Sertifika verilmesi
  • Yıllık gözetim denetimleri
  • Yeniden belgelendirme denetimi (üç yıl sonra).

IRIS sertifikası işinizi ve kârlılığı artırmanıza yardımcı olabilir. IRIS ile, yönetim süreçlerinizde iyileştirme alanlarını belirleyerek, bunların demiryolu endüstrisinde uluslararası kabul görmesini sağlayabilirsiniz. IRIS, sıkı bir pazarda rekabet etmenize yardımcı olarak müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için hedefler belirlemenize olanak tanır.

IRIS sertifikası, müşterilerinize, ortaklarınıza ve çalışanlarınıza sürekli iyileştirmeye bağlı olduğunuzu gösterir. UNIFE veritabanındaki bir liste ile IRIS sertifikası sizi daha görünür kılar ve uluslararası pazarlara girmenize yardımcı olur. IRIS, temel iş risklerini yapılandırılmış bir şekilde belirlemenize ve yönetmenize yardımcı olur.

BELGELENDİRME SÜRECİ

İlk Değerlendirme

Öncelikle kuruluşun, standardın zorunlu gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığı ve bir sonraki aşamaya geçilip geçilmeyeceği belirlenir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Dokümanların Hazırlanması

Gerekli prosedür ve denetimlerin geliştirilip geliştirilmediği kontrol edilir ve kurumunuzun değerlendirmeye hazırlığı gözden geçirilir.

BELGELENDİRME SÜRECİ

Belgenin Verilmesi

İlk iki aşamada ortaya çıkan bulgular değerlendirilir ve yapılan her türlü düzeltici işlem gözden geçirildikten sonra belge hazırlama işlemine geçilir.

BAŞVURU YAP

Spesifik Belgelendirme
Size Ulaşalım

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2018 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.